PL | DE | EN | CZ
Blog / Reklama dla apteki — krzyże apteczne

W kategorii podświetlanej reklamy aptecznej mamy Państwu wyjątkowo dużo do zaoferowania. Nie dość, że oferta dotyczy różnorodnych produktów, to jeszcze każdy z nich możemy wykonać w różnych wymiarach i w wielu wersjach — tak, by dany produkt w jak największym stopniu spełniał Państwa oczekiwania i zapotrzebowanie.

Nie wszyscy nasi Klienci są świadomi ogromu możliwości, które dostępne są u nas w zakresie reklam dla aptek, dlatego warto wziąć pod lupę ten typ produktów.

Jedną z najbardziej charakterystycznych form reklamy tej kategorii są krzyże apteczne.

Cóż to takiego? To oczywiście przestrzenny kształt krzyża (zazwyczaj równoramiennego, lecz nie jest to zasadą), który podświetlany jest od wewnątrz modułami LED. Taki obiekt składa się z klosza (świecącego frontem i bokami, wykonanego z plexi 3mm w wybranym kolorze) oraz pleców (z PCV 10mm, na których zainstalowane są moduły LED). Elementy te są ze sobą zespolone śrubkami, na bokach reklamy. W przypadku krzyża 2-stronnego klosz plexi składa się z 2 części, natomiast konstrukcja oparta jest na wewnętrznej podwójnej warstwie PCV 10mm, na której zamontowany jest stalowy uchwyt montażowy.

Znaki apteczne tej kategorii rozróżniamy przede wszystkim pod względem sposobu montażu i widoczności względem budynku:

  • krzyż apteczny jednostronny — montowany plecami do elewacji
  • krzyż apteczny dwustronny — montowany pod kątem 90. stopni do budynku, za pomocą specjalnej stalowej łapy montażowej, w którą zaopatrzony jest nasz produkt

Bez względu na formę 1-stronną lub 2-stronną, każdy krzyż dostępny jest w różnych wielkościach. Najbardziej praktyczne i popularne są wymiary: od 40x40 cm do 80x80 cm.

Czy głębokość takiego obiektu podświetlanego jest ważna? Tak, ponieważ wpływa ona na sposób i jakość rozprzestrzeniania się światła wewnątrz klosza. Krzyże 1-stronne wykonujemy domyślnie o głębokości 8 cm, co uznajemy za optymalną wartość pozwalającą na efektowne i wydajne podświetlenie reklamy. Natomiast nasze krzyże 2-stronne cechują się głębokością 16 cm. Warto pamiętać, że nie jest to sztywną regułą — na Państwa życzenie możemy wykonać inne głębokości (np. 6-10 cm w przypadku krzyża 1-stronnego oraz 12-20 cm w przypadku krzyża 2-stronnego).

Krzyż apteczny jest produktem, który w procesie zamówienia można w bardzo dużym stopniu dostosować do własnych upodobań, wystroju i kolorystyki firmy, zapotrzebowania, gustu itp. Podczas zakupu krzyża można doprecyzować wiele wartości, które wpłyną na jego finalny wizerunek. Wybrać można wspomnianą już formę (jednostronną lub dwustronną) i wielkość (wymiary przyjmujemy dla ramion krzyża, nie uwzględniamy w nich ewentualnej łapy montażowej). Można również wybrać kolorystykę krzyża (na podstawie wzornika kolorów plexi), a także dać upust pomysłom na ewentualne wyklejenie frontu krzyża treściami (np. napis "APTEKA", nazwa firmy, wąż Eskulapa lub Laska Eskulapa — wykonujemy je z folii plotowanej lub w postaci wydruku na folii do podświetleń).

To jeszcze nie wszystko! Do krzyża aptecznego można dołączyć dodatki wpływające na sposób jego działania: czujnik zmierzchu (moduł włączający krzyż, gdy zapada zmrok) lub sterownik pulsacyjny (tzw. "ściemniacz", czyli moduł umożliwiający różne tryby, efekty i moc świecenia). Jeśli chodzi o zasilacz 12V, niezbędny do prawidłowego i bezpiecznego działania reklamy świetlnej, znajduje się on w zestawie, wraz z zakupionym u nas krzyżem.

A jeśli mnogość opcji wyboru przy projektowaniu krzyża to dla kogoś za mało, warto pamiętać o dostępności innych form reklamy świetlnej dla aptek (np. litery 3D, znaki apteczne, kasetony z plexi, kasetony z dibondu) — ale o nich w następnych częściach naszego bloga, zapraszamy wkrótce!